Rychard Pachman

Menu

Uživatel

Vzkazy od RP

Ahoj, i když vymýšlím nové projekty, faktem je, že některé důležité kroky mé práce už slaví svá výročí! Ta proč si je nepiřpomenout!
Album Universe slaví 25. výročí vydání! Poprvé v digitální remasterované verzi na:
 
 
...............
 
Milí přátelé, 
 
věřím, že letošní sérii plánovaných představení Mistr Jan Hus pro školy v Olomouci, v Chebu a okolí, plánované přednášky ke knize Tylda, sérii představení ke knize Ztracen v Egyptě, výstavy v Karlových Varech a v Praze i koncerty ve Zruči, v Selibově, ve Slaným, v Jičíně, v Uhříněvsi, V Ledči, Kutné Hoře, v Praze, Olomouci, Prostějově a Říčanech Vám nahradíme v nejbližších možných termínech.
 
Přeji Vám krásné Vánoce a hodně sil, zdraví a světla v roce 2021!
 
S láskou
 
Richard
 
----------

 

Milí přátelé,

závěr roku 2020 probíhá pro všechny z nás trochu jinak, než jsme plánovali. Moc se s Ditou Hořínkovou těšíme, až k Vám opět vyrazíme na koncerty, ale zřejmě to letos nebude. Do té doby si můžete poslechnout, co jsme letos pro Vás vymysleli. Album Světlo naděje je v prodeji od 11. 11. 2020. Jeho vydání je atypické.

Naleznete ho na:

www.supraphonline.cz/album/593204-svetlo-nadeje-light-of-hope

Album vychází jako přílohy mého nového románu Ztracen v Egyptě (vychází na konci listopadu 2020) a dále v limitované edici 100 kusů, kdy každé jedno CD má svůj originální obal, mnou malovaný obraz 20 x 20 cm. Věřím, že se Vám nové album i nový román budou líbit.

S díky za prízeň a s přáním hodně světla v náročných dnech

Váš

Richard

litopad 2020

 

--------------

 

 

Milí přátelé,

i letos se spolu s Ditou na Vás těšíme na adventních koncertech. K začátku turné v listopadu vychází i DVD - scénické oratorium Mistr Jan Hus, které obsahuje záznam představení na Staroměstském náměstí v Praze. Spolu se mnou na DVD zpívá a hraje Ilona Csáková, Dita Hořínková, Tomáš Petřík, Andrej Beneš, Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra, sbor Resonance a další. DVD vychází ve spolupráci s Církví československou husitskou.

Děkuji za Vaši přízeň a podporu.

Těším se na setkání s Vámi na koncertech a přeji Vám krásné dny

Richard - říjen 2019

 

---------------------

 

 

Milí přátelé,

díky, že "chodíte" na tento web a sledujete mé kroky. Je to moc hezký pocit, že existují lidé, se kterými mohu sdílet své myšlenky a názory. A je krásné, že se můžeme setkávat na našich veřejných akcích. Rok 2015 a v něm turné Mistr Jan Hus i to adventní mě i mým kolegům na straně jeviště přinesl mnohá nezapomenutelná setkání s Vámi, kteří jste na straně hlediště. Je krásné podívat se Vám do oči a zjistit, že to tady je a že to prostě funguje: láska a potěšení z toho, že sdílíme jeden svět a že máme tu krásnou možnost se v něm setkávat. Nechť nám všem přinesou dnové příští lásku a radostná a obohacující setkání!

S díky

Richard
leden 2016

---------------------

 

Milí přátelé,
letmo bych se rád otočil za rokem 2012. Byl to rok krásný i náročný. Přinesl mi do života řadu zkušeností a nových poznatků. Vystoupil jsem na 77 představeních, z nichž 30 byly přednášky kombinované s koncertem o Mistru Janu Husovi. Byla to obohacující zkušenost prezentovat tuto historickou osobnost dětem školního věku a byla to zároveň mnohdy mrazivá zkušenost, když jsem se mládeže dotazoval, nakolik je hrdá na svůj národ. Přál bych si, aby těch, kteří vidí současnost jako "divnou", mezilidské vztahy jako značně narušené a pošramocené a představitele našeho státu jako nereprezentativní, bylo stále méně a abychom všichni pochopili, že neexistuje žádné "oni to udělali", "oni to vymysleli", "oni to tak chtěli...", ale že jsme to my sami, kdo jsme zodpovědní za naše životy, že opravdu svůj svět z velké části programujeme vlastními myšlenkami a že pokud chceme změnu, musíme začít sami od sebe. Ano, můžeme změnit svět, ale jen tím, že začneme měnit sami sebe a pokud jsou tyto změny pozitivní, začne se měnit i naše okolí...
V roce 2012 jsem vydal své 28. album, dopsal jsem svůj 2. historický román (a tím svou 4. knihu), napsal jsem román o alarmujících rysech naší společnosti i o tom, jak může být nezdravá láska nebezpečná, román o stalkingu a o tom, do jaké míry je v době počítačů a mobilních telefonů naše soukromí skutečně soukromé. Po jeho vydání plánujeme s Kamilou Moučkovou dvojalbum "Samota není osamění" a již teď na počátku roku přemýšlím o tom, jaký bude ten ČAS VÁNOČNÍ na konci roku tohoto...
Rád bych poděkoval všem, kteří mi pomáhají s mou prací a bez kterých by mé knihy a CD nevznikaly a bez kterých bych nemohl pořádat multimediální koncertní představení. A upřímně děkuji všem Vám, kterým má práce něco říká a kdo chodíte na mé (naše) akce. Bez Vás bych neměl tak velkou inspiraci a odhodlání psát, komponovat a malovat dál...
Několik týdnů mám v hlavě myšlenku, kterou jsem končil adventní koncerty na sklonku roku 2012 a o kterou bych se s Vámi rád podělil namísto obligátního novoročního přání:


"Neexistuje temnota, pokud máme světlo v sobě..."

S úctou
Richard Pachman

1. 1. 2013

---------------------

 

Milí přátelé,

blíží se závěr roku 2012, roku, který byl jistě pro nás všechny bohatým na zážitky a zkušenosti. Pro mne to byl rok, kdy jsem poznal, jak je krásné, ale i zavazující jezdit po školách v celé České republice a upoutat zájem žáků k tématu Mistra Jana Husa a jeho odkazu. Rok, kdy jsem si prožil svou cestu po Francii, Anglii a jiných částech světa na přelomu 16. a 17. století prostřednictvím své čtvrté knihy, románu Notre Dame. Rok, kdy jsem měl nádhernou možnost uvědomit si, jak důležití jsou ti nejbližší pro můj život, kolik lásky a harmonie mám ve svém životě a kdy jsem si zvykl na obdivuhodně nekonečné urážky, útoky na mé soukromí a lidskou zlobu a nenávist a došel jsem k upřímné hluboké lítosti nad tím, že mezi námi žijí lidé, kteří neumí prezentovat svůj smutek, osamění a nevyrovnanost jinak, než že se snaží bodat do ostatních. Přeji vám všem, abyste nemuseli nikdy být konfrontování se zlem, nenávistí, ubohostí a trapností a pokud se Vám to přihodí, pak Vám přeji to, čeho jsem docílil já. K hlubokému odpuštění všem, kteří neumí jinak, než být zlými ke svému okolí. Kéž se jim jejich skutky nevrátí!

Mám za sebou bohatý rok, který uzavírám adventními koncerty. Jako vždy, objeví se na nich po mém boku Dita Hořínková, Vladimír Kirikov, na některých z nich i Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra a na pražském benefičním koncertu mám slíbené jedno překvapení v podobě milého hosta. Budu rád, když se na některé z mých předvánočních akcích sejdeme. Přeji Vám krásné dny plné harmonie, pochopení a úsměvu. Cokoliv přijde ve dnech a letech příštích, očekávejme s otevřeným srdcem a beze strachu...

S láskou

Richard Pachman
Listopad 2012

 


------------------------------------------------------

 

10.11.2011

Milí přátelé,

i když mi připadá, že loňské adventní turné skočilo před 3 měsíci, blíží se čas, kdy se vypravím za Vámi se svým adventním Útesem a adventními koncerty s Ditou a Vladimírem. Těším se na setkání s Vámi!

Krásné dny

Richard

----------------------------------------

 

 

29.8.2011

Ahoj milí přátelé,

léto nám pomalinku končí a já jsem využil letního slunce k namalování několika nových obrazů. Podzim a zimu mám ve znamení setkání s Vámi, kterým má práce něco říká. Těším se na Vás!

Krásné dny

Richard

------------------------------------------

 

 

12.3.2011

Díky všem, kteří navštěvují tuto stránku, díky za krásné vzkazy po odvysílání 13. komnaty. Pracuji nyní na projektu Útes, což bude kniha, CD a multimediální představení. Pokud Vás zajímá, jak vypadá příběh francouzského šlěchtice Filipe de Navarre, přijďte se podívat na zatím jediné představení, které bude spokeno s oslavou mých půlkulatých narozenin:
úterý 10.5. 2011 v 19 hodin v hotelu Clarion Congress Hotel Prague v pražských Vysočanech, metro B Vysočanská. Těším se na setkání s Vámi!

 

Richard Pachman

 

------------------------------------------

 

 

25.11.2010

Díky všem, co navštěvujete tuto stránku! Díky všem, kterým něco má práce
dává! Díky všem, co mi v mé práci i životě pomíhají! Vám všem přeji
krásný advent a pokud se Vám bude chtít, těším se na setkání na některém
z adventních koncertů!

ahoj

Richard Pachman

------------------------------------------

Únor 2010

Ahoj, děkuji Norbertu Blanickému a jeho kolegům za vytvoření tohoto webu
a přeji všem, kteří se zde zastaví, aby tu našli to, co očekávají:-)